Novinky 2020

Novinky 2020

Zde najdete nejnovější a nejdůležitější informace

2020

Denní "drbárna" a mnoho fotografii je na FCB

 

 

 

Diplomy, kreslené od Pavly sem musím přidat, jsou nádherné!

Ano, všichni dostali na diplomu svou barvičku psa.

 

 

A také úžasné medaile!

 

 

S kolii pro zábavu i pro dobrou věc.
Virtuální závod pro všechny věkové kategorie psů i majitelů byl organizován v předvánoční čas. Chlupatý závod podporuje i matka pluku Fredina Agi naše 13,5 letá Ajenka a všichni ostatní ze smecky ! Soutěží se zůčastnili: Qwentinka s Ellinkou, Ori s Robinem, Glenn s Evou, Konny s Kamilkou, Fredy s Vlastičkou, Deanek s Františkem, Gwedinka s Ivetou, Poldinka s Jakubem, Hanny s Beatrix a tři veteráni Ajenka + Cesinka + já.
Penízky za startovné budou sloužit na dobrou věc a pořadatelce. Moc děkuji, že nezkazíte žádnou legraci a máte heartna pravém místě. Doufám, že se příští rok společně sejdeme. Mám Vás ráda!
 
 
 
 
 
 
 

Princeznám došly rodokmeny.

(Vyšetření rodičů, tituly a vyšetření štěnátek jsou opět zapsány)

 

Důležitá informace!
Dne 6.6.2020 se koná bonitace MSKCHCS v Chropyni. Kdo z mých odchovů popřípadě známých tuto bonitaci chtěli absolvovat ať už z vidiny snížení podmínek (ala corona), či jiných, zvažte to prosím. A to z důvodů, že nové podmínky nebyly schváleny všemi kluby a reálně hrozí, že bonitace se stane neplatnou Sheltie club dodatek na schůzi neschválil a KCHCS ani nemohl, když schůze ještě nebyla. Důsledky případného krytí či odchovu na nezbonitovaném zvířeti si ponese pak majitel sám a já jako řádový člen vám nebudu moct nikterak pomoci, mohu jen předem varovat. Počkejte si na další bonitaci u výstavy a absolvujte ji, až budete mít splněné "staré" podmínky, určitě nikdo z vás nepotřebuje krýt hned teď V KCHCS se nedomluví už plno měsíců vedení ani mezi sebou (proto rozhodně nepočítejte s jejich podporou v případě problémů). Tenhle "boj" mezi kluby díky pár jedincům je zbytečný a doplatí na to pouze neinformovaný řádový člen a já nechci, aby to byl někdo z mých přátel.

 

I tento vrh Q je prostý všech očních vad :-)

 

Máme štěnátka!

30.3.2020  se narodily Cherrince krásné princezničky

Trikolor a 2 darksable female:


Queenie, Qwendina a Qwentina
Všechna štěnátka jsou MDR1+/+, DM+/+, PRA-rcd2 +/+, IPD +/+ a DOV bude vyšetřeno.


 

více info ZDE

 

Upozornění:

V genealogii u kolií je špatně uvedený výsledek DOV u vrhu O a kdo ví,  kdy bude opraven. Pochopitelně i tento vrh je DOV prostý všech vad, což dokazuje PP štěnat. Genealogie není oficiální web a výsledky jsou závislé pouze na tom, kdo to tam v danou chvíli vypíše a podle toho to vypadá.   Proto prosím si vždy nechce chovatelem předložit PP a nebo formulář z vyšetření.

Ne každá informace na webech a fcb je pravdivá, slušný chovatel  nemá problém s předložením dokladů. Na zdraví svých psů a odchovů si velmi zakládám, nikdy nechovám na jakkoli postiženém zvířeti, proto mě chybné informace někde zveřejněné pochopitelně velmi vadí.

Deánkovi přišel diplom Polského veterán šampiona
Je to prostě pořád nádherný pes plný síly ❤️
Moc Vlastičce děkuji za její skvělou péči a prezentaci!

 

S Novým rokem přestala fungovat návštěvní kniha, je mi to líto, pokusím se to vyřešit.